Provedba projekta "Škole za Afriku"
Autor: IVONA NOVAK, 21. 12. 2017.

Od 27. studenog do 1. prosinca 2017. održale su se kreativne radionice u sklopu projekta „Škole za Afriku“, u kojem naša škola sudjeluje već niz godina.

Školska knjižničarka održala je učenicima razredne nastave  predavanje o životu djece u Afričkoj državi Burkina Faso te je uslijedilo prikazivanje dokumentarnog filma u sklopu provedbe UNICEF-ova projekta. Nakon projekcije i predavanja raspravljalo se o pravima djece, a zatim su učenici sudjelovali u aktivnosti rješavanja kreativnih zadataka u radnim bilježnicama te su se likovno izrazili na temu dječjih prava. Učenici škole su kupnjom straničnika izrađenih upravo za potrebe projekta te novčanom donacijom pomogli djeci u Africi.

Projekt „Škole za Afriku” zajednička je inicijativa UNICEF-a, Zaklade “Nelson Mandela” i Hamburškog društva za promoviranje demokracije i međunarodnog prava, pokrenuta 2005. godine. Zahvaljujući UNICEF-ovu programu više od 30 milijuna djece dobilo je priliku ići u školu i time ostvariti sigurniju budućnost. Brojne su škole izgrađene, a postojeće obnovljene.