E škole

Sudjelovanje na skupu STO 2018.

10. i 11. travnja u Zadru održan je peti po redu skup Suvremene tehnologije u obrazovanju - STO 2018. Kao i prijašnjih godina, sudjelovali smo na skupu. Učiteljica prirode i biologije Ana Poropat Janković održala je ogledni sat iz Biologije.

Sudionicima je pokazala kako se nastavna jedinica "Sisavci" može obraditi tako da se učenike maksimalno angažira kroz izmjenu raznovrsnih interaktivnih aktivnosti na tabletu i uz pomoć raznolikih multimedijalnih prezentacija.

Sva predavanja i radionice održane na skupu namijenjene su nastavnicima, ravnateljima i studentima s ciljem razmijene iskustava, ideja, ali i poteškoća s kojima se susrećemo. Kroz edukacije i slobodnu komunikaciju s kolegama iz drugih škola sudionica e-Škole pilot projekta, skupili smo nova saznanja koja jedva čekamo podijeliti s kolegama u zbornici te primjeniti u svakodnevnom radu s učenicima.

Cilj nam je ponajprije omogućiti im kvalitetno učenje uz podršku informacijsko-komunikacijske tehnologije, a potom ih i adekvatno pripremiti za daljnji nastavak školovanja.

objavio: IVONA NOVAK   datum: 11. 4. 2018.