« Lipanj 2022 »

E škole
Radionica o funkcionalnostima Labdisca
Autor: IVONA NOVAK, 15. 3. 2018.

8. ožujka u našoj Školi održana je radionica na temu "Interaktivni mjerni uređaji u nastavi prirodoslovnih predmeta i matematike". Radionicu je vodila profesorica Ana Poropat Janković, a sudjelovali su učitelji iz naše županije te Istarske i Ličko senjske.

Profesorica Ana je pokazala funkcionalnosti Labdisca (mjernog uređaja) te s polaznicima napravila nekoliko pokusa i primjera iz prakse (iz biologije, kemije, fizike i matematike) kako se može koristiti Labdisc.

Pomoću Labdisc-a dokazao se pokus koji je prikazan u DOS-u Edutorija. Napravljeno je i kratko istraživanje na temu: Sredstva za intimnu higijenu - marketinški trik ili koristan proizvod i tako napravljena korelaciju prirodoslovnih predmeta.

Na kraju je održana fokus grupu gdje su polaznici međusobno podjelili svoja pozitivna razmišljanja o primjeni ovog uređaja na nastavi.