DANI KRUHA I ZAHVALNOSTI ZA PLODOVE ZEMLJE

Ove godine Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje obilježili smo u petak  14. listopada. Vrijedne ruke naših učenika, majki i baka, a možda i ponekih očeva izradile su kruh i razne slastice, prava remek djela.  U jesenskom školskom holu pripremili smo program s prigodnim recitacijama. Župnik, vlč. Jure Moguš blagoslovio je krušne proizvode da nas podjećaju i na duhovnu stvarnost.

Kruh je simbol rada i truda u nastajanju. Zato su učenici petog razreda odlučili zasukati rukave i pridonijeti obilježavanju Dana kruha izradom kiflica. U četvrtak 13. listopada uoči svečanog obilježavanja tog dana, kuharica nas je topla srca pimila u školsku kuhinju i bila nam pomoć te nam dala mnoge korisne savjete. Mijesili smo kruh, strpljivo čekali da se tijesto digne i tek onda prionuli na izradu kiflica. Pritom smo se lijepo zabavili, nasmijali, ponešto i naučili, a nagrada su nam bile prve tople kiflice.

Radost svečanosti podijelili smo s ostalima, poklanjajući kruh i kolače, te mnogima izmamili osmijehe.

Posjetila nas je i bivša učiteljica razredne nastave Ivka Gržinčić te s nama podijelila recept za tradicionalni klanjski kruh, tzv. frmokulu.

objavio: IVONA NOVAK   datum: 14. 10. 2016.