DAN KRUHA I ZAHVALNOSTI ZA PLODOVE ZEMLJE

Ljubav je poput svježeg kruha. Uvijek je iznova treba mijesiti. Ovom su se mišlju vodili učenici i djelatnici naše škole dok su se pripremali za obilježavanje Dana kruha i zahvalnosti za plodove zemlje.

Drugi je tjedan listopada cijeli protekao u promišljanju o kruhu kao izrazu životne i duhovne nade, ali i u organizaciji svečanog blagoslova i blagovanja kruha. Vrhunac je proslave bio u srijedu, 14. listopada, kada smo se okupili na školskome holu i uživali u  kratkoj priredbi. Kulturni program su pripremili učenici sa svojim učiteljima, a vrijedne mame i bake su ispekle slasne proizvode od brašna. Lijepo uređen i bogat stol blagoslovio je velečasni Velimir Martinac nakon čega smo se svi zajedno osladili. Ciljevi ovog dugogodišnjeg projekta su približiti učenicima blagovanje kruha i narodne običaje te kvalitetno obrazovati i osposobiti učenike za promišljanje o problemima gladi u svijetu i preuzimanje inicijative. Uživajte u blagovanju kruha i sjetite se da je najukusniji kada ga dijelimo s drugima! Dobar tek!

objavio: Administrator   datum: 26. 10. 2015.