TERENSKA NASTAVA OSNOVNE ŠKOLE "KLANA"

Dana 24. ožujka 2015. godine, učenici 1. i 2. razreda sa svojim su razrednim učiteljicama Alenkom I. Princ i Teom Jotić posjetili Astronomski centar na Vežici u Rijeci i svetište Majke Božje na Trsatu.

Učenici su u Astronomskom centru razgledali planetarij i pogledali zabavno-edukativni animirani film ekološkog sadržaja, o ugroženim vrstama flore i faune podmorja. Zatim je uslijedila stručno vođena prezentacija  na temu Moj prvi pogled u nebo te prezentacija Safari Sunčevim sustavom, kako bi se učenici na njima zanimljiv način upoznali s planetima Sunčeva sustava.

Uslijedio je obilazak crkve Majke Božje na Trsatu uz stručno vođenje vjeroučiteljice Karmen Palčić Sirnik te kratko zadržavanje u Kapeli zavjetnih darova.

Učenici 3. i 4. razreda bili su na terenskoj nastavi u Rijeci, dana  22. travnja. 2015. godine u pratnji njihovih učiteljica Vesne S. Mihalić i Jelene G. Samardžić te prof. geografije Joze Belje.

Učenici su pod stručnim vodstvom obišli HNK Ivana pl. Zajca, a nakon toga Prirodoslovni muzej. U muzeju su imali obilazak u pratnji kustosice muzeja te radionicu na temu Sunce vezanu uz Dan planeta Zemlje.

Posebnu zanimljivost učenicima je pružala uporaba tableta pri istraživanju koje su provodili unutar muzeja. Između ostalog obišli su i botanički vrt muzeja i upoznali se s tipičnim mediteranskim biljem primorskoga kraja.  Učenici su stekli nova znanja i uživali u interaktivnom učenju na terenskoj nastavi.

Učenici 5. i 6. razreda, dana  18.ožujka 2015. godine, u pratnji učiteljica Mirte Dvorny Golac, Marije Žilić i Jadranke Herceg krenuli su na terensku nastavu u Rijeku.

U Rijeci su se podijelili u dvije radionice. Učenici petog razreda, pod vodstvom učiteljice Povijesti i Likovne kulture, posjetili su Pomorski i povijesni muzej Hrvatskog primorja gdje su nakon obilaska antičke zbirke sudjelovali u radionici starih igara.

Drugu skupinu činili su učenici šestog razreda, pod vodstvom učiteljice iz Prirode, a posjetili su Prirodoslovni muzej u Rijeci. Kroz obilazak stalnog postava, pod stručnim vodstvom upoznali su kukce riječkog područja, morske pse i raže, ribe koštunjače, morske beskralježnjake i druge zanimljive morske životinje. U muzeju su obišli  multimedijalni centar „Akvarij“ te botanički vrt. Nakon radionica svi su učenici obišli Arheološki park, nakon čega je uslijedila kratka šetnja Korzom i povratak u Klanu.

Terenska nastava za učenike 7. i 8. razreda, članove novinarske i medijske grupe odvijala se u središtu Rijeke, sunčanog 10. travnja 2015.godine, u pratnji učiteljica Dubravke Medved, Martine Pećar Đurović i Ive Sušanj.

Posjetili su redakciju radija Rijeke i HRT-a te saznali što i kako se sve tamo odvija. Upoznali su  Roberta Ferlina, poznatog voditelja, novinara i urednika, te ga intervjuirali. Poslušali su i Tužibabu te se dobro nasmijali.

Nakon posjeta redakciji i kratkog odmora, obišli su novouređeni Koblerov trg te arheološko nalazište Principij. Puni novih spoznaja vratili su se u Klanu prepričavajući dojmove.

objavio: Administrator   datum: 11. 5. 2015.