Svjetski dan zdravlja

Svjetski dan zdravlja svake se godine obilježava 7. travnja. Tema ovogodišnjeg Svjetskog dana zdravlja je depresija. U  radionici u 6. razredu psihologinja Biljana Delić približila nam je važnost mentalnog zdravlja. Kroz kratku Yammer anketu primjetili smo da se 38 posto učenika osjeća tužno i osamljeno jednom tjedno. Tuga i osamljenost zapravo su uobičajeni i normalni osjećaji koji su prolazni. Zajedno smo pronašli riješenja za uspješnu borbu s tim osjećajima, te o tome izradili plakat. Mi smo sigurni da ćemo depresiju lako prepoznati i drugima uskočiti u pomoć.

Učenici 1. i 3. razreda obilježili su Svjetski dan zdravlja jutarnjom tjelovježbom u školskoj dvorani. U uvodnom dijelu razgibali smo sve dijelove tijela, a nakon toga proveli vježbe puzanja, provlačenja, naskoka i saskoka na spravama. Naglašena je potreba svakodnevne tjelovježbe jer je to preduvjet za zdrav život.

Na dodatnoj nastavi iz Prirode i Biologije obilježili smo ovaj dan proučavajući alergije. Učenici su naučili zašto nastaju alergije, zašto su neki ljudi alergični, a neki nisu, koji su najčešći alergeni, koji su simptomi, kako spriječiti alergije… Učenici su na tabletima instalirali aplikaciju Peludna prognoza, proučavali koncentraciju različitih peludi (drveće, trava. korov) te istraživali Hrvatsku. Zaključili smo da je danas najveća koncentracija peludi u Puli i Rijeci, najmanja u Našicama i Kutini, a srednja koncentracija u Dalmaciji. Također smo otkrili da je pelud masline vrlo jak alergen, dok su orah i breza slabi alergeni.

objavio: Administrator   datum: 8. 4. 2017.