OŠ „KLANA“ NA GROBNIČKO JESENSKIM DANIMA 2013.

Učenici 3. razreda ove su se godine, na poticaj ravnateljice Ane Sušnik Mudrić, uključili u aktivnosti Grobničkih jeseni, manifestacije koju svake godine organizira Katedra čakavskog sabora u suradnji s OŠ „Čavle“.

Tako su 14.listopada 2013.g. sudjelovali u terenskoj nastavi na grobničkom Kaštelu, obišli etno zbirku i likovnu galeriju te sudjelovali u likovnoj radionici grafike s umjetnicom Dajanom Radoš.

Nastale likovne radove izložili su na izložbi 17.listopada u Domu kulture na Čavlima gdje su učenice 3. razreda: Gloria Gržinčić,Melani Lučić, Evelin Miličić i Melani Rudin zajedno  sa učenicama starijih razreda: Romanom Valenčić, Magdalenom Raspor, Karlom Štemberger, Nikolinom Barak i Martinom Raspor prigodnim programom predstavile našu školu i mjesto.

Na istoj manifestaciji, a u okviru natječaja „Darovani“ nagrađene su i učenice Enea Mohorić iz 3. razreda za literarni rad „Zibevka“ i Klara Simčić iz 6.razreda za likovni rad „Kuća“. Učenice bi trebale biti nagrađene jednodnevnim izletom na otok Krk.

Učenicima su u radu i pripremama pomogle učiteljice Jelena G. Samardžić i Ivana Marčelja, te koordinatorica Tea Stojić, knjižničarka.

objavio: Kristian Iskra   datum: 30. 10. 2013.