Čitanjem do zvijezda – drugo mjesto na državnoj razini natjecanja
Autor: ANA RIBARIĆ, 10. 5. 2022.

Učenice 5. i 6. razreda Lena Gajica, Nika Businello i Nina Duduković osvojile su drugo mjesto na državnoj razini natjecanja Nacionalni projekt za poticanje čitanja i promicanje kulture čitanja "Čitanjem do zvijezda" – natjecanje u znanju i kreativnosti, uz mentorstvo knjižničarke Ksenije Sobotinčić Štropin. Natjecale su se u kategoriji ispita znanja na temu zadanih pročitanih knjiga te na temu istoimenih filmova „Tajni vrt“  autorice Frances Hodgson Burnett, „Vještice“  autora Roalda Dahla te „Dom gospođice Peregrine za čudnovatu djecu“  autora Ransoma Riggsa. Natjecanje potiče istraživačko učenje, čitanje s razumijevanjem, logičko razmišljanje i zaključivanje te međupredmetno povezivanje znanja temeljno na činjenicama i pojmovima iz filmova i knjiga.

Čestitamo!