Superval - Raspad sistema
Autor: ANA RIBARIĆ, 27. 5. 2021.

Superval je festival najboljih školskih bendova u Hrvatskoj. Cilj Supervala – omogućiti školskim bendovima da nastupe kao pravi profesionalci i osjete sirovu i iskrenu koncertnu emociju.
Raspad sistema – bend koji je svoj glazbeni stil počeo razvijati 2018. godine pod mentorstvom Gorana Rubeše u MMC Klana. Sviraju rock obrade domaćih i stranih autora, a koliko su predani onome što rade govore njihove dvije AUTORSKE pjesme.

Članovi benda su: Paulo Medvedić (električna gitara, 7. razred OŠ Klana), Borna Turina (vokal, gitara, bubnjevi, 7. razred OŠ Klana), Leo Pavinčić (bubnjevi, 5. razred OŠ Klana), Noel Rubeša (klavir, 6. razred OŠ Klana), Roman Jelenić (bas gitara, 5. razred OŠ Klana), Lana Hlaban (vokal, akustična gitara, 1. razred Medicinske škole)
Učiteljica glazbene kulture, Ilena Lučić Špelić, je bend Raspad sistema prijavila na Superval. Primijećeni su kao izvrsni, te dobili priliku održati svoj prvi koncert u Zagrebu!
Članovi benda „pojačali“ su svoje probe i u školi, jer su imali zakazano snimanje 20. ožujka 2021. godine! (slike u privitku) Dva dana nakon toga najava je potpunog lockdowna u PGŽ, ali zahvaljujući razumijevanju naše ravnateljice dozvolila nam je snimanje u školi uz poštivanje epidemioloških mjera.
Raspad sistema putuje u Zagreb održati svoj prvi koncert uživo 18. lipnja 2021. godine!
Podržite naše učenike i pratite Superval 2021. na društvenim mrežama: Facebook, Instagram, Tiktok.